سلام ، به سایت شرکت فنی و مهندسی آتبین ایستا خوش آمدید.

خ کریمخان زند - خ آبان جنوبی - پلاک 7/1 - طبقه اول
ایران ، تهران

.

..

گسکت های شیار دار

.

.

Kammprofile Gasket:

.

ساختار:

گسکت های کمپروفایل (گسکت های دندانه دار فلزی) شامل یک هسته فلزی (Core Metal Ring) است که در هر دو روی خود شیارهای هم مرکز دارد. لایه آب بندی معمولا روی هر دو وجه چسبانیده می شود. متریال این لایه میتواند از گرافیت، تفلون، نان آزبست و یا فلزات نرم باشد. از این گسکت می توان بدون لایه های آب بندی نیز استفاده نمود اما این خطر وجود خواهد داشت که سطح فلنج بخصوص در فشارهای بالا آسیب ببیند. این گسکت ها در دما و فشار بالا و خطوط جریان نوسان دار مناسب هستند. لایه های پوششی غیر فلزی تضمین می کند که فلنج ها حتی در فشارهای بسیار زیاد آسیب نبینند. این گسکت جایگزینی ایده آل برای کاربردهای مربوط به گسکت های متال جکت در مبد لهای حرارتی، کشتی ها، راکتورها و انواع اتصالات فلنجی می باشند.

.

ویژگی:

◀ استفاده آسان

◀ مناسب برای شرایط مختلف عملیاتی

◀ لایه سطحی نرم که مانع از آسیب دیدن سطح فلنج می شود.

◀ آب بندی به شرایط نیروی پیچشی غیر همسان حساس نیست.

◀ قابل استفاده مجدد با استفاده از لایه آب بندی جدید

.

کاربرد:

◀ مبد لهای حرارتی و کشتی ها

◀ دماهای بالا و پایین

◀ فشارهایی تا 250 بار

◀ گشتاور پایین در پیچ ها

◀ فلنج هایی با پهنای کم

.

طراحی هسته

طراحی استاندارد هسته Parallel است که برای توزیع تنش برابر در سطح گسکت مناسب می باشد. کمپروفایلهای Convex نیز در مقایسه با پروفایلهای شیار دار استاندارد از خواص آب بندی بهتری برخوردارند. این بهبود در آب بندی از طریق کاهش عمق شیارها به سمت وسط پروفایل حاصل شده است. لایه آب بندی از متریال پلاستیکی نرم با قابلیت تغییر شکل، ساخته شده که لایه ضخیم تری را در خط مرکزی پروفایل در مقایسه با مناطق درونی و بیرونی بوجود می آورد. ضخامت لایه برای گرافیت، آلومینیوم و نقره بایستی 0.5 میلیمتر و برای تفلون بایستی 0.35 میلیمتر باشد. فشار سطحی در خط مرکزی پروفایل بیشتر است که باعث می شود لایه های آب بندی بخوبی در بی نظمی های غیر قابل اجتناب و سختی سطح فلنج نفوذ کنند. سطوح آب بندی نرم به سادگی و آسانی روی فلز را پوشش داده و به طور کامل تحت پوشش سطوح صاف شده رینگ فلزی هستند.

.

Corrugated Gasket:

.

ساختار:

گسکت فلزی موجدار یا شیار دار در انواع مختلفی تولید شده و کاربردهای فراوانی دارند. این نوع در شکل های گرد، بیضی و چند ضلعی تولید می گردد . گسکت ها شامل هسته ای فلزی با شیارهای هم مرکز در هر دو رو هستند که می توان آنها را با گرافیت، سرامیک و یا لایه های تفلون به ضخامت های 0.5 تا 2 میلیمتر پوشش داد. برای مثال 0.5 ، 1، 2 و یا 3 میلیمتر و فاصله شیارها 3، 4، 5 و یا 6 میلیمتر که به پهنای سطح آب بندی و سایز گسکت بستگی دارد. عمق شیارها تقریبا 1 تا 1.5 میلیمتر است که این نیز به سایز گسکت بستگی دارد. گسکت های شیار دار بدون لایه پوششی: از این گسکت ها در مکان هایی استفاده می شود که به قابلیت ارتجاعی (الاستیسیته) متریال آب بندی نیاز نباشد. این گسکت ها در شکل های گوناگون تولید شده و هیچ محدودیتی در سایز بندی ندارند. گسکت های فلزی شیاردار اثبات کرده اند که برای کاربرد در فلنج ها هم مقرون به صرفه و هم قابل اعتمادتر هستند. تاثیر آب بندی مرتبط با مقدار نیروی ثابتی است که گسکت در معرض آن قرار م یگیرد. از این گسکت ها در کاربردهایی که به قدرت مکانیکی، رسانش گرمایی، مقاومت دمایی و مقاومت در برابر خوردگی نیاز است، استفاده می شود. گسکت های فلزی دارای مختصه های قدرت مکانیکی، انتقال گرمایی بهتر، مقاومت در برابر دما و فشار هستند. گسکت های موجدار با لایه پوششی نرم: فلز موجدار با لایه های گرافیت، سرامیک و یا تفلون پوشش داده می شود. چنین گسکت هایی در سطوح آب بندی غیر مسطح و ناهموار که به متریال های ارتجاعی تر و عملکرد آب بندی بهتر نیاز باشد، استفاده می شوند. گسکت های فلزی موجدار با لایه ای نرم در هر دو سو در کانال های گاز دودکش با قطر بالا، فشار پایین و دمای بالا مورد استفاده قرار می گیرند. این گسکت ها برای لوله های گازی، کپ های ولو و یا هر جایی که اسید، نفت و یا مواد شیمیایی یافت شوند، مناسب هستند. از آنها م یتوان در فشار پایین و دمای بالا نیز استفاده نمود.

.

ویژگی های کلی:

◀ قدرت مکانیکی و رسانش گرمایی بالا

◀ توانایی مقاومت در برابر دمای بالا

◀ عدم محدودیت سایز بندی

◀ انتخاب آسان تر فلز مرکزی

◀ کنترل و نصب آسان تر حتی برای سایزهای بزرگ

.

برای مشاهده کاتالوگ این محصول کلیک نمایید.

.

.